EKOkotle

EkoKotle.sk

Automatická sada SMOK s keramickou hlavou

Palivo:
Podrobný popis

Automatická sada na spaľovanie biomasy – Smok je moderné zariadenie, ktoré sa skladá z výmenníka, plniaceho systému, hlavy na spaľovanie, palivového zásobníka a pružinového zametača.

Unikátna konštrukcia výmenníka s jeho automatickým podávačom paliva zabezpečuje, aby jeho prevádzka bola bezúdržbová, vysoko efektívna a produkovala nízke emisie, ktoré sú v súlade s normou EN 303-5. Široká škála zásobníkov na palivo (0,6 – 1 – 2 – 4 – 6 – 8 – 10 – 27 m3) umožňuje, aby sa muselo nakladať iba raz za 2 až 6 dní, v závislosti od typu a výhrevnosti paliva. Sady SMOK s keramickými hlavami sú vhodné pre spaľovanie paliva z obnoviteľných zdrojov s obsahom vlhkosti až do 40% (hobliny, triesky, piliny, ovocné semená, atď.).

Spaľovací proces je riadený automaticky s modernými regulátormi PLUM.

Pri vlhkosti paliva v rozmedzí od 25% do 40% sú používané keramické hlavy (s príkonom 30-50-100-240 kW), zatiaľ čo u suchších palív s obsahom vlhkosti do 25% odporúčame liatinové hlavy (s príkonom 30-60-120-180-240 kW).

Naša ponuka zahŕňa sady SMOK s pružinovým zametačom používaným namiesto zásobníka paliva.

Pružinový zametač umožňuje využitie existujúceho priestoru ako zásobníka na palivo. Inovatívne konštrukčné riešenia umožňujú začlenenie zariadení do kotolní rôznych veľkostí a dispozícií – regulovaný je uhol podávača a otáčanie hlavy vo vzťahu k úrovni podávača.